تبلیغات
كل یوم عاشورا - شبه نظامیان سوریه ؛ عروسکهایی در دست آمریکا

شبه نظامیان سوریه ؛ عروسکهایی در دست آمریکا

 

نوع مطلب :سیاسی ،بیداری اسلامی ،

نوشته شده توسط : شـــاهد

یک فعال ضدجنگ در آمریکا گفت شبه نظامیان فعال در سوریه، عروسکهایی در دست آمریکا هستند.
به گزارش شبکه پرس تی وی ؛ ریچارد بکر گفت: رویکرد آمریکا درباره سوریه بسیار متکبرانه است. هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا با تکبر بسیار درباره لزوم تغییر رهبری شورای ملی سوریه سخن می گوید گویی اینکه وی رهبری مخالفان سوری را برعهده دارد. البته این مسئله موید یک واقعیت جدی است و آن اینکه مخالفان سوری در حال حاضر در کنترل و هدایت کامل آمریکا و متحدانش قرار دارند. آمریکا تامین مالی و تسلیحاتی این گروهها و سازماندهی آنها را برعهده دارد.

 آمریکا باتوجه به تجربه جنگ عراق و افغانستان به هیچ وجه خواهان مداخله نظامی در سوریه نیست. افکار عمومی داخل آمریکا به هیچ وجه حاضر نیست جنگ دیگری را در منطقه خاورمیانه بپذیرد. در این میان باید به فضای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز توجه داشت. شاید بتوان گفت سخنان اخیر کلینتون درباره سوریه، زمینه سازی برای فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است به این معنا که آمریکا برای مداخله امپریالیستی مستقیم در سوریه وارد عمل شود و فرانسه و انگلیس و متحدان و وابستگان منطقه ای اش در سوریه هم وارد عمل شوند.

بکر در ادامه افزود: آمریکا در سوریه به دنبال تغییر رژیم است. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات این کشور بارها و بارها این سخن را مطرح کرده اند. این اقدام بخشی از برنامه کلی آمریکا برای تغییر کامل نظم در خاورمیانه است.

آمریکا نمی خواهد هیچ دولت مستقل یا جنبش مردمی در منطقه وجود داشته باشد. هدف واقعی آمریکا در منطقه همین است. آمریکا می خواهد مخالفانی در سوریه فعال باشند که کاملا در کنترل آمریکا باشند.